Gustav Reiter - Vrby u Veličky (Horňácko)

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, 48 x 65 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno ve vídeňském galerijním dobovém rámu, první třetiny 20. století. Zimní podvečer Veličky v Horňácké obci Velká nad Veličkou s pozadím Bílých Karpat s roztroušenými chalupami impresionistického provedení od poučeného mistra akademické malby. Autor vytvořil toto malebné dílo při jedné ze svých návštěv Horňácka a jejího přirozeného centra -Velké nad Veličkou oblasti, kde působila celá řada moravských folklorních malířů, J. Uprka, A. Frolka, K. Sup, C. Mandel, J. Mandel, V. Pernica, Fr. Uprka, M. Sylla a další ….. . Toto vynikající dílo původně pochází z vynikající umělecké výtvarné folklorní sbírky se silným zaměřením na Horňácko, budované s velkým úsilím přes 33 let! Mimořádná nabídka uměleckého díla v impresionistickém duchu od výborného malíře! Příležitost! Nedostupné dílo!

o autorovi: Narodil se roku 1895.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč

107575. Vrby u Veličky (Horňácko)
Dražba ukončena:20.12.2023 22:15:33
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč