Helena Salichová - Pištec

Olej na plátně, 60x120 cm. Signováno vpravo dole H. Salichová. Nerámováno.

Nejdelší strana: 120 cm

o autorovi: 1895-1975
Malířka, ilustrátorka, etnografka. Po absolvování učitelského ústavu studovala na AVU v Praze u V. Hynaise, V. Bukovace, V. Nechleby, K. Krattnera a A. Brömse. Trvale žila a pracovala v Polance nad Odrou. Zabývala se malbou, grafikou, ilustrátorskou a literární tvorbou, byla etnografkou. Její tvorba byla ovlivněna sociálním uměním, později se hodně věnovala krajinomalbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč.

vydraženo velký formát doporučujeme
103958. Pištec
Dražba ukončena:25.10.2023 20:47:10
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč