Helena Salichová - Zátiší na starém stole

Olej na kartonu, 34x36 cm. Signováno vpravo dole H.Salichová. Rámováno.

o autorovi: 1895-1975
Malířka, ilustrátorka, etnografka. Po absolvování učitelského ústavu studovala na AVU v Praze u V. Hynaise, V. Bukovace, V. Nechleby, K. Krattnera a A. Brömse. Trvale žila a pracovala v Polance nad Odrou. Zabývala se malbou, grafikou, ilustrátorskou a literární tvorbou, byla etnografkou. Její tvorba byla ovlivněna sociálním uměním, později se hodně věnovala krajinomalbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč.

41175. Zátiší na starém stole
Dražba ukončena:27.02.2020 22:35:02
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč