Charles Černý - Z Francie

Akvarel, 40x32 cm, signováno vpravo dole Charles Černý 1929, rám, pasparta, zaskleno.

1892, Praha - 1965
V Praze se učil u malířů Kutiny a Jar. Šetelíka. Ve Vídni studoval u akvarelisty Fritze von Lacha. Cestoval po Francii, Belgii i Holandsku. V době své účasti ve francouzské cizinecké legii v Maroku zachycoval v akvarelech africky kraj i ruch domorodého života. Zařazení do vojenského orchestru a studium hudby má výrazný vliv na jeho výtvarnou tvorbu. Tvoří krajiny, genry, podobizny a akty, kterými hojně zásobuje pařížské salony. Ve 30. letech navštívil Chodsko, kde namaloval několik obrazů, které později vystavil i v Paříži.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

3183. Z Francie
Dražba ukončena:25.11.2015 20:54:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč

3 000 Kč 15.11.2015 22:55:39 419