Hubert Kovařík

48377. Kravky u napajedla

popis: Olej na plátně, 61x71 cm. Signováno vpravo dole HK 49. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Huber Kovařík (1888-1958), malíř a keramik, patřil k silné generaci mladých tvůrců, pocházejících z Čech a Moravy, kteří absolvovali umělecké školení na Kunstgewerbeschule ve Vídni u předních tvůrrců vídeňské secese a modeny(Löffler, soukromě Hanak). Nejvýrazněji se tvorba Huberta Kovaříka rozvinula mezi lety 1922-1932, kdy založil a vedl vlastní keramickou dílnu ve Svitávce. Provoz této dílny však ukončila hospodářská krize a Hubert Kovařík se po roce 1932 věnoval téměř výhrradně malbě a grafice, přičemž se jako člen SVUM Hodonín účastnil řady spolkových výstav.

o autorovi: 1888 - 1958

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč

zbývá: 20 dnů, 10 hodin

konec dražby: 26.08.2020 19:12:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 200 Kč