Hugo Ullik

2313. Lesní rybník

popis: Olej na plátně, 56x69 cm, signováno vpravo dole Hugo Ullik, rám.

1838, Praha - 1881, Praha
Student pražské akademie (od roku 1854; prof. Haushofer). Roku 1871 nastupuju do krajinářské školy v Mnichově (prof. Schleich). Po neúspěšném zažádání o statní stipendium se ocitl ve finančních potížích, ale tvořil dále. Kreslil a maloval krajiny, pohledy na české hrady a různá historická místa (př.: Karlštejn). Maluje i pobřežní zákoutí a později se věnuje také tvorbě divadelních dekorací.

Pozn.: Rám poškozen. Vzadu razítko: Karáskova galerie a přípis: Krajina od H. Ullika, Jiří Karásek ze Lvovic.
Konzultováno a pravost ověřenea PhDr. Michaelem Zachařem (doba vzniku kolem roku 1880).

dražba ukončena: 27.05.2015 21:09:33

vyvolávací cena: 10 000 Kč

vydraženo za: 46 000 Kč