Imrich Plekanec - Krajina u Doks

Olej na sololitu, 36x59 cm. Signováno vpravo dole I. Plekanec. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1908-1964
Žil s rodiči v Jugoslávii, kde studoval kresbu u prof. Turkoviče, v uměleckých studiích pokračoval na Dělnické škole v Praze u prof . Preisse, dále na Ukrajinské akademii v Praze u prof. Kulce, posléze v malířské speciálce u O. Nejedlého na AVU. Věnoval se krajinomalbě, působil v Třebíči. Používal malířský pseudonym I.P. Pelanský.

38219. Krajina u Doks
Dražba ukončena:28.11.2019 21:12:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 200 Kč