Imrich Plekanec - Zimní podvečer ve Starých Splavech

Olej na plátně, 39x51 cm, signováno vpravo nahoře I. Plekanec, rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1908-1964
Žil s rodiči v Jugoslávii, kde studoval kresbu u prof. Turkoviče, v uměleckých studiích pokračoval na Dělnické škole v Praze u prof . Preisse, dále na Ukrajinské akademii v Praze u prof. Kulce, posléze v malířské speciálce u O. Nejedlého na AVU. Věnoval se krajinomalbě, působil v Třebíči. Používal malířský pseudonym I.P. Pelanský.

8174. Zimní podvečer ve Starých Splavech
Dražba ukončena:22.02.2017 21:06:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:7 000 Kč