Imrich Weiner Kráĺ

29124. Očakávanie

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 40x29 cm. Signováno vpravo dole I. Weiner-Král 67. Rám.

Pozn.: Přiložen znalecký posudek PhDr. Ľubomíra Podušela, Csc.

o autorovi: 1901 - 1978
Narodil se v Povážské Bystrici na Slovensku. Studoval v Praze na ČVUT a UMPRUM malířství a architekturu. oté AVU v Düseldorfu a Berlíně a École des Beaux-Arts v Paríži. Ve svých dílech zachycoval pomocí snových symbolů život na slovenském venkově, reflektoval svůj židovský původ a společenské problémy doby. Kromě malby se věnoval grafice, ilustracím a plakátu.

dražba ukončena: 28.02.2019 21:49:00

vyvolávací cena: 5 000 Kč

vydraženo za: 140 000 Kč