Akryl na plátně. 35x40 cm. Signováno vzadu Czudai 08. Nerámováno.
Nejdelší strana: 40 cm
Díváme se na dílo Ivana Czudai, významného představitele slovenské postmoderny. Dílo provedené ve stylu pop-art přitahuje svou jasnou modrou barevností. Na druhou stranu kompozice vykazuje jinou výtvarnou dimenzi, kterou reprezentuje rovněž název «Blood». Autor dynamizuje obrazový prostor pomocí výrazných černých horizontál, které představují nebezpečí. Kompozice je redukovaná na zobrazení paže animované postavy, kterou tyto horizontály raní. Hluboký symbolický podtext a vysoká výtvarná hodnota dělají z tohoto díla působivou ukázkou současné slovenské výtvarné školy. Jedná se o vynikající sběratelskou a investiční příležitost.
o autorovi: 1959
Slovenský malíř, grafik, ilustrátor, restaurátor a hudebník