Ivan Mládek - Živé šachy

Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vlevo nahoře I. Mládek. Rámováno.

Nejdelší strana: 130 cm

o autorovi: 1942
Kreslíř, malíř, skladatel, zpěvák, textař. Studoval na VŠE v Praze. Od 60. let minulého století se zabýval malbou a kresleným humorem. Spolupracoval s časopisem Mladý svět. Společně s Jaroslavem Myslivečkem vytvářeli monumentální antiperspektivní obrazy. Společné obrazy podepisovali Josef II. Později začal Mládek své motivy realizovat v samostatné, naivisticky laděné stylizované malbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 330 000 Kč

vydraženo top velký formát
101515. Živé šachy
Dražba ukončena:28.09.2023 21:21:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:140 000 Kč