Ivan Sedliský

39750. Modrý portrét

popis: Olej na plátně. 65x105 cm. Signováno vlevo dole Ivan. Olištováno

o autorovi: 1926 (Ostrava) - 1999 (Praha)
Český malíř a grafik. Studoval na AVU v Praze u Vratislava Nechleby, u kterého v letech 1952–1960 působil jako jeho asistent. Věnoval se především figurálním kompozicím. Znám je především cykly rozměrných obrazů s náměty světových malířů, herců a politiků, ale také portréty žen. Známé jsou i jeho obrazy automobilových závodníků. Kromě olejomaleb jsou také ve veřejných prostorech k vidění jeho mozaiky. Například Lázně Luhačovice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč

zbývá: 3 dnů, 10 hodin

konec dražby: 29.01.2020 19:01:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 8 500 Kč