Ivan Šnobl - Ve městě

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Dílo pochází z cyklu Město a je přímo z ateliéru autora.

Nejdelší strana: 130 cm

Olej na plátně, 130x90 cm. Signováno vpravo dole I. Šnobl 87. Rámováno.
Předložená malba pochází z obrazového cyklu, v němž tento úspěšný český malíř pozoruhodným způsobem rozpracovával téma města, městské společnosti a urbánního prostoru. Jedná se pohled na náhodnou konstelaci postav, které se míjejí na silničním přechodu. Malba byla koncipována po způsobu reportážní momentky, která vytváří sondu do každodennosti života ve městě s jeho všedností, monotónností, ale i jedinečností. Zvolený úhel a kompozice navozuje dojem, že malíř sám byl jedním z kolemjdoucích, když se rozhodl zaznamenat efemérní prožitek z pouličního života. Toto působení podporuje velmi originální technika zpracování malby s příznačným rastrem vodorovných tahů, které skvěle ztvárňují nekonkrétnost těkavých pohledů člověka, který je součástí dění v pulzujícím městě. Jedná se o ukázkovou práci autora, který úspěšně vystavuje v České republice i v zahraničí.

o autorovi: 1951

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč.

vydraženo velký formát doporučujeme
74264. Ve městě
Dražba ukončena:30.03.2022 20:58:07
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:26 000 Kč