Ivana Pavlišová - Podzim

Olej na sololitu, 21x21 cm. Signováno vpravo dole Pavlišová. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Narozena 14.8.1963 v Přerově. V roce 1982 absolvovala SZTŠ v Přerově a odstěhovala se do Poličky na Českomoravské vrchovině. První pokusy v malování přišly v roce 1987. Vzorem pro ní byly obrazy jejího strýce, vysočinského malíře a učitele Jaroslava Pavliše (1902 - 1972), které ji provázely od dětství. V roce 1992 se začala intenzivně věnovat krajinomalbě pod vedením známého poličského malíře Jana Čiháka. Posléze se stalo malování její jedinou profesí. Souběžně též tvoří drobné keramické figurky. V roce 2000 se odstěhovala zpět do Přerova, kde trvale žije. V témže roce autorka dospěla k dalšímu malířskému vyjádření - maluje naivní magické a snové zátiší a krajiny, často se inspiruje cestováním po exotických krajích. Veliký důraz klade na propracovanost detailu a pozitivní harmonii barev. Nedílnou součástí obrazů jsou i názvy, které jsou jejich duší.

306858. Podzim
Dražba ukončena:07.12.2020 20:01:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 03.12.2020 14:01:40 7489