Ivo Adolf Rublič - Akt

Olej na plátně, 81x60 cm. Signováno vlevo dole špatně čitelně. Olištováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1918 - ?
Narodil se v Dobré Vodě u Českých Budějovic. Studoval v Praze na UMPRUM a na ČVUT. Po 2. světové válce odjel do Paříže, kam se později i odstěhoval. Udržoval kontakty s řadou známých českých malířů. Mezi jeho blízké přátele patřili zejména Ota Janeček, Jan Havlík a Otto Mizera (který žil po válce rovněž v Paříži). Většinu svého tvůrčího života strávil ve Francii, proto se v Čechách zachovalo poměrně málo z jeho tvorby- většinou jen jeho skici a drobná grafika. Sám Rublič byl ovlivněn pozdní tvorbou Picasa. Častými náměty jeho obrazů byly krajiny, ale především to byly figurální motivy ženských aktů (vesměs akvarely, pastely, linoryty a další grafické techniky, které mu občas sloužily i jako předlohy jeho malířského díla). Zabýval se pohybovými studiemi. Většina z těch, které se u nás dochovaly, je pouze ve skicovém náčrtu.

38894. Akt
Dražba ukončena:12.12.2019 20:56:40
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:4 100 Kč