Teodor Rotrekl - Ulita

Kombinovaná technika, 16x32 cm, signováno vpravo dole Rotrekl 76, rám.

1923, Brno
Student VŠUP v Praze (1949). Zabýval se grafickou tvorbou a designem. V jeho dílech z počátku převažují motocykly, závodní dráhy, letadla a ranveje. Později usiluje o vyjádření člověka ve světě strojů. Postupně se propracoval až k pop-artu a v jeho obrazech převládá figurální motiv. Po celou svoji tvorbu je fascinován světem vědy a techniky. Často experimentoval s nejrůznějšími podklady a materiály. Ilustroval řadu knih i časopisů.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

3929. Ulita
Dražba ukončena:30.03.2016 19:15:48
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč