Olej na malířské lepence, 50x48 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno 1921, rámováno ve vkusné galerijní liště.
Předložené mistrovské folklorní dílo z Horňácka patří mezi autorovi nejlepší výtvarné práce vytvořené při jeho pobytu na Horňácku, zejména oblasti Velká nad Veličkou.
Překrásná scenérie zimního večera, doplněná Horňáckým kožichem, architekturou Horňácké chalupy s předvánoční atmosférou vytvořenou záři z okének chalup.
Obraz původně pochází z vysoce kvalitní umělecké sbírky moravského Slovácka se zaměřením na Horňácko. Mimořádná sběratelská nabídka od dnes již málo dostupného malíře.
O autorovi: Mlýnek Jan - /Strážnice, 15.6.1891 - Strážnice, 5.8.1984 / - malíř