Mlýnek Jan

56525. Ponocný ve Velkej

popis: Olej na malířské lepence, 50x48 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno 1921, rámováno ve vkusné galerijní liště.
Předložené mistrovské folklorní dílo z Horňácka patří mezi autorovi nejlepší výtvarné práce vytvořené při jeho pobytu na Horňácku, zejména oblasti Velká nad Veličkou.
Překrásná scenérie zimního večera, doplněná Horňáckým kožichem, architekturou Horňácké chalupy s předvánoční atmosférou vytvořenou záři z okének chalup.
Obraz původně pochází z vysoce kvalitní umělecké sbírky moravského Slovácka se zaměřením na Horňácko. Mimořádná sběratelská nabídka od dnes již málo dostupného malíře.

O autorovi: Mlýnek Jan - /Strážnice, 15.6.1891 - Strážnice, 5.8.1984 / - malíř

zbývá: 6 dnů, 2 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:19:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 600 Kč

600 Kč 17.02.2021 8:59:41 8270
500 Kč 11.02.2021 10:37:05 2533