Jan Nowopacký - Lesnatá krajina s hradem

Akvarel, 19x25 cm, signováno vpravo dole J. Nowopacký, rám, pasparta, zaskleno.

1821, Nechanice u Hradce Králové - 1908, Slavětín u Loun
Učil se od vídeňského malíře Fr. Schrotzberga, poté nástup na malířskou akademii ve Vídni (1842-1849, prof. Gselhofer, Steifeld, Ender a Mösmer). S prof. Enderem vyrážel do Alp, které se staly častým námětem jeho obrazů. Jeho další tvorbů výrazně ovlivnil pobyt v Itálii, ve které nacházel spoustu ispirací.

1903. Lesnatá krajina s hradem
Dražba ukončena:28.01.2015 21:33:40
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:7 000 Kč