Jakub Ječmínek - Fragmenty ticha

Akryl na plátně, 60x120 cm. Signováno vpravo dole Nerámováno.

Nejdelší strana: 120 cm

o autorovi: 1977, Kolín
Současný nezávislý multižánrový malíř. Ve své práci se specializuje na vyvíjení nových unikátních technik a stylů. Tematicky se pohybuje od moderních pojetí realismu až k nejabstraktnějším polohám. Obsahem jeho abstraktních děl je zachycení krajních poloh reality a skrytých sil přírody. V tomto smyslu navazuje na práci F. Kupky. Do obrazů kóduje informace o principech univerza, díky čemuž mají jeho obrazy velmi pozitivní a inspirující účinek. V roce 2024 byl vybrán mezi 40 doporučených autorů z 270 vybraných malířů z celé EU pro projekt European Visual Artists Gallery - první evropské AI-Powered Web3 Gallery. E.V.A. Gallery je výzkumný projekt neziskové organizace Euforion, realizovaný v rámci konsorcia NGI Search (University in Aarhus, Dánsko, University in Murcia, Španělsko, technologická platforma Linknovate, Funding BOX, OW2 – open source komunita) ve spolupráci se Slovenskou technickou univerzitou v Bratislavě.
O výjimečnosti jeho děl a rostoucí hodnotě svědčí stále větší zájem a úspěch u nás i v zahraničí a výstava v pražském Mánesu (2024/2025).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

certifikát
153945. Fragmenty ticha
Zbývá:8 dnů, 12 hodin
Konec dražby:01.02.2026 20:50:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč

1 000 Kč limit (23.01.2026 11:00:11) 17840