Jakub Obrovský

1707. Dívka u studánky

popis: Olej na plátně, 132x104 cm, signováno vpravo dole, datováno 1911, rám.

Konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem.

1882, Bystrc u Brna - 1949
Student UMPRUM v Praze (1897-1901), poté žák AVU (1901-1905, prof. E.K. Liška a M. Pirner). Malíř, figuralista, grafik a sochař. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb a panneau. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností. Náměty mu jsou nahá těla, zařívé látky a zejména cikánská tématika. Od 20. let se věnoval i plastice. Ve svých plastikách se snažil zdůraznit pohyb a dramatický výraz ve tváři. Za své obrazy i plastiky získal řadu ocenění a jeho dílo bylo nedílnou součástní výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rám silně poškozen.

dražba ukončena: 27.11.2014 19:46:50

vyvolávací cena: 50 000 Kč

vydraženo za: 230 000 Kč