Jakub Obrovský - Dívka u studánky

Olej na plátně, 132x104 cm, signováno vpravo dole, datováno 1911, rám.

Konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem.

1882, Bystrc u Brna - 1949
Student UMPRUM v Praze (1897-1901), poté žák AVU (1901-1905, prof. E.K. Liška a M. Pirner). Malíř, figuralista, grafik a sochař. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb a panneau. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností. Náměty mu jsou nahá těla, zařívé látky a zejména cikánská tématika. Od 20. let se věnoval i plastice. Ve svých plastikách se snažil zdůraznit pohyb a dramatický výraz ve tváři. Za své obrazy i plastiky získal řadu ocenění a jeho dílo bylo nedílnou součástní výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rám silně poškozen.

1707. Dívka u studánky
Dražba ukončena:27.11.2014 19:46:50
Vyvolávací cena:50 000 Kč
vydraženo za:230 000 Kč