Jan Bauch - Hlava dívky

Akvarel, 55x43 cm, signováno vlevo nahoře, datováno 1960, rám, pasparta, zaskleno.

Provenience: z rodiny Bauchova žáka, kterému Mistr sám toto dílo daroval.

1898, 1995
Studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na grafické speciálce pražské Akademie výtvarných umění u M. Švabinského. Byl členem Umělecké besedy, pak Spolku výtvarných umělců Mánes, v letech 1946-58 působil jako docent na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1977 byl jmenován národním umělcem. Souběžně s malbou se zabýval sochařstvím.

1270. Hlava dívky
Dražba ukončena:02.06.2014 22:48:53
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:5 501 Kč