Jan Bohumil Pospíšil

304926. Parníky na řece

popis: Olej na plátně, 60x92 cm. Signováno vpravo dole Jan B. Pospíšil. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1898 - 1968
Narozen v Litoměřicích. Byl žákem prof. Nejedlého na pražské AVU a absolventem UPRUM. Studijní cesty ho zavedly do severní Itálie, Jugoslávie, Polska a do Karpat. Své motivy nacházel hlavně u Divoké Orlice, v Povltaví a na Třeboňsku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 000 Kč.

dražba ukončena: 24.05.2020 20:28:39

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 6 500 Kč