Jan Charles Vondrouš - Soubor 11-ti kreseb

Od 22x14 cm po 35x28 cm. Signovány Vondrouš. 8x volný list, 3x pasparta.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1884 (Chotusice u Čáslavi) - 1970 (Praha)
Český rytec a grafik. V letech 1900-1904 studoval na National Academy of Design v New Yorku u profesorů F. Jonese, Edgara M. Warda, Geo. W. Maynarda. Pracoval v redakci New York Times, kde tvořil obálky, ilustrace a reklamní kresby. U nás pak pravidelně vystavoval se spolky Mánes a Hollar. Jeho dílo je zastoupeno v Národní galerii v Praze, soubory jeho grafických listů jsou například ve sbírkách ve Washingtonu, New Yorku, Chicagu, Cambridge, Londýně (British Museum), v Paříži, Brightonu, v Berlíně (Kupferstich-Kabinet), Madridu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 32 000 Kč

34636. Soubor 11-ti kreseb
Dražba ukončena:19.09.2019 20:25:27
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 700 Kč