Jan Charles Vondrouš - The Kultur-Bearers

Akvarel. 35x27 cm Monogramováno vpravo dole nečitelně. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Sedm leptů, včetně titulní strany a obsahu. Od 24x16 do 25x18 cm. 5x signováno tužkou Ch. Vondrouš.

o autorovi: 1884 (Chotusice u Čáslavi) - 1970 (Praha)
Český rytec a grafik. V letech 1900-1904 studoval na National Academy of Design v New Yorku u profesorů F. Jonese, Edgara M. Warda, Geo. W. Maynarda. Pracoval v redakci New York Times, kde tvořil obálky, ilustrace a reklamní kresby. U nás pak pravidelně vystavoval se spolky Mánes a Hollar. Jeho dílo je zastoupeno v Národní galerii v Praze, soubory jeho grafických listů jsou například ve sbírkách ve Washingtonu, New Yorku, Chicagu, Cambridge, Londýně (British Museum), v Paříži, Brightonu, v Berlíně (Kupferstich-Kabinet), Madridu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 32 000 Kč

38958. The Kultur-Bearers
Dražba ukončena:12.12.2019 22:06:59
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:6 000 Kč