Jan Dědina - Portrét dívky

Kresba, 32x47 cm, signováno vpravo dole Jan Dědina 1929, rám, pasparta, zaskleno.

1870, Straky u Nymburka - 1955, Tatobity u Semil
Vystudoval UMPRUM u prof. Františka Ženíška. Učil se též sochařství u J. V. Myslbeka. Poté se stal žákem AVU u prof. Pirnera. Nejdříve cestoval po Itálii a následně přesídlil do Paříže. Díky seznámení s malířem Besnardem se podílel na malbě stropu v Comédie Francais a v Malém paláci v Champs Elysées. Působil jako knižni ilustrátor pro pařížské nakladatele. Po 15 letém pobytu v cizině se navrátil do vlasti. Tvořil též obrazy s náboženskou tématikou a místo v jeho tvorbě mají i kresby ze života Jana Husa.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Maminka současné majitelky získala dílo přímo od autora.

6322. Portrét dívky
Dražba ukončena:30.11.2016 18:08:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč