Jan Dědina - Studie ženského profilu

Kresba, 50x42 cm, signováno vpravo dole Jan Dědina, rám, zaskleno.

1870, Straky u Nymburka - 1955, Tatobity u Semil
Vystudoval UMPRUM u prof. Františka Ženíška. Učil se též sochařství u J. V. Myslbeka. Poté se stal žákem AVU u prof. Pirnera. Nejdříve cestoval po Itálii a následně přesídlil do Paříže. Díky seznámení s malířem Besnardem se podílel na malbě stropu v Comédie Francais a v Malém paláci v Champs Elysées. Působil jako knižni ilustrátor pro pařížské nakladatele. Po 15 letém pobytu v cizině se navrátil do vlasti. Tvořil též obrazy s náboženskou tématikou a místo v jeho tvorbě mají i kresby ze života Jana Husa.

Pozn.: Rám poškozen. Papír místy zaprášen.

5980. Studie ženského profilu
Dražba ukončena:26.10.2016 21:25:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč