Jan Dědina - Svatá Klára v klášteře v Assisi

Olej na překližce, 27x35 cm, signováno vlevo dole, rám.

1870, Straky u Nymburka -1955
Student UMPRUM v Praze u prof. Františka Ženíška. Sochařství se učil u J.V. Myslbeka. Dále studia na AVU (prof. Pirner). Malíř genrů, portrétů, podobizen a autor mnoha kreseb. Maloval i náboženskou tématiku a v jeho tvorbě mají čestné místo kresby ze života Jana Husa. Cestoval po Itálii a Fracii, ve které se nakonec na delší dobu usídlil. Do vlasti se vrátil až po 15 letech.

Konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem.

1685. Svatá Klára v klášteře v Assisi
Dražba ukončena:27.11.2014 19:00:00
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:2 700 Kč