Jan Dědina

35064. Bretagne

popis: Olej na překližce, 34x56 cm. Signováno vlevo dole J. Dědina. Rám.

o autorovi: 1870, Straky u Nymburka - 1955, Tatobity u Semil
Vystudoval UMPRUM u prof. Františka Ženíška. Učil se též sochařství u J. V. Myslbeka. Poté se stal žákem AVU u prof. Pirnera. Nejdříve cestoval po Itálii a následně přesídlil do Paříže. Díky seznámení s malířem Besnardem se podílel na malbě stropu v Comédie Francais a v Malém paláci v Champs Elysées. Působil jako knižní ilustrátor pro pařížské nakladatele. Po 15ti letém pobytu v cizině se navrátil do vlasti. Tvořil též obrazy s náboženskou tématikou a místo v jeho tvorbě mají i kresby ze života Jana Husa.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

zbývá: 37 dnů, 8 hodin

konec dražby: 25.09.2019 19:22:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 700 Kč