Jan Dědina - Při sklizni

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika, 46x38 cm. Signováno vpravo dole Jan Dědina 1923. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1870, Straky u Nymburka - 1955, Tatobity u Semil
Malíř, ilustrátor. Studoval na UMPRUM u F. Ženíška, na AVU malířství u M. Pirnera a sochařství u J.V. Myslbeka. Po studiích musel narukovat do armády, odkud dezertoval a přes Itálii se dostal do Francie. V Paříži žil u svého bratra, rytce a sochaře Václava Dědiny, naturalizovaného Francouze. Jan Dědina se oženil s Francouzkou, usadil se v Bretani. Stýkal se s francouzskými umělci, stal se oblíbeným portrétistou, účastnil se pařížských Salonů. Osvojil si pařížský styl lehce malovaných nebo načrtnutých portrétů a figurálních studií, motivů různých žánrů od podobizen přes velkoměstský život až po exotiku. Kreslil pro časopisy ve Francii i doma po návratu do vlasti v roce 1909. Byl členem Jednoty umělců výtvarných.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo
27148. Při sklizni
Dražba ukončena:30.01.2019 20:48:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 700 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 700 Kč limit (30.01.2019 19:18:26) 474
2 600 Kč 30.01.2019 19:18:27 1855
2 500 Kč limit (30.01.2019 19:18:18) 474
2 400 Kč 30.01.2019 19:18:19 1855
2 300 Kč limit (30.01.2019 19:18:07) 474
2 200 Kč 30.01.2019 19:18:08 1855
2 100 Kč limit (30.01.2019 18:24:47) 474
2 000 Kč 24.01.2019 19:12:53 741
1 900 Kč 24.01.2019 16:07:19 318
1 800 Kč 23.01.2019 22:49:55 1855
1 700 Kč 14.01.2019 21:14:39 741
1 600 Kč 02.01.2019 17:45:08 3743
1 500 Kč 01.01.2019 15:40:56 741
1 400 Kč 27.12.2018 23:44:20 1852
1 300 Kč 18.12.2018 12:16:16 1534
1 200 Kč 16.12.2018 19:15:17 741
1 100 Kč 14.12.2018 12:49:08 143
1 000 Kč 13.12.2018 23:07:53 741