Jan Grimm - Sedící akt

Olej na sololitu, 25x30 cm, signováno vpravo dole J. Grimm, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1943-2012
Významný český malíř, galerista a propagátor Máchovských tradic. Studoval na AVU u F. Jiroudka. Byl představitelem českého expresionismu. Jako majitel Salva Guardy v Litoměřicích často maloval prostředí restaurací, servírky a lidi v pohybu. Jeho figury jsou mírně deformované, odcizené jako vše za socialismu. Vytvořil mimo jiné mozaiku ve vestibulu stanice metra Skalka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 34 000 Kč

12218. Sedící akt
Dražba ukončena:20.09.2017 18:10:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč