Olej na plátně, 57x85 cm. Signováno vlevo dole J. Havlíček- Trentán 1924. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Toto dílo zachycuje s naprostou lehkostí jarní náladu na periferii Vídně. Tento autorův obraz jednoznačně patří mezi jeho nejlepší počiny, jeho zachycení jara v kotrastu s dominantami Vídně je fascinující, a rozhodně by neudělalo ostudu ani ve sbírce náročného sběratele.
o autorovi: 1856 - 1934
Narodil se v Náchodě. Studoval jako mimořádný žák prof. Hlaváčka na AVU ve Vídni. Ve své tvorbě se věnoval malbě i grafice. Byl krajinářem staré školy. Své náměty čerpal hlavně v Alpách, kde v údolí Trenty získal své druhé jméno.