Jan Havlík - Příroda

Pozn.: Tato velkoformátová olejomalba patří mezi vrcholná díla autorova obrazového cyklu “Skalky”, kterému se autor věnoval více než čtvrt století (r.1964 -1994 ) a byl pro jeho tvorbu stěžejním. Obrazy tohoto cyklu je zastoupen mimo jiné i ve Sbírce moderního umění v naší Národní galerii v Praze (“Život v barvě “registrační číslo 015946 a”Kouzlo tvarů“ r.č.015947 , které jsou v variantami tohoto obrazu ) a v AJG v Hluboké nad Vltavou. Za minulého režimu koupili desítku maloformátových obrazů z tohoto cyklu, přímo z ateliéru dva sběratelé bývalé ČSSR.Převážná většina Havlíkových “Skalek” je ale v západní Evropě, USA a Japonsku. Na trhu s uměním se tyto Havlíkovy obrazy vyskytují jen sporadicky a jsou dnes již prakticky nesehnatelné. Samotná autorova rodina, s kterou naše galerie spolupracuje, vlastní z tohoto rozsáhlého obrazového cyklu pouhé dva velkoformátové obrazy, z nichž jeden je předmětem této aukce. Kvalita tohoto obrazu je prověřená časem.I přes svoji výraznou barevnost je to obraz, který se neokouká a nikdy nezevšední. Je to sázka na jistotu.Obraz galerijní kvality, který je skvělou investicí. Obraz je katalogizován a ačkoliv byl mnohokráte vystavován, je v původním perfektním stavu, včetně autorské lišty.

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 100x80 cm. Signováno vlevo dole Havlík 87. Nerámováno.

o autorovi: 1915 - 1995

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

74347. Příroda
Dražba ukončena:30.03.2022 22:23:29
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:90 000 Kč