Jan Havlík

305854. Soubor 19 kreseb

popis: 18 akvarelů a 1 perokresba, od 42x59 do 21x29 cm, 15x signováno Havlík, volné listy.

o autorovi: 1915 - 1995
Narodil se ve Vídni. Po II. světové válce studoval na VŠUP v Praze u profesora J. Nováka a J. Baucha, aspiranturu u E. Filly a na Ecole des Arts et métier v Paříži u profesora Narbona. V roce 1950 byl jmenován asistentem VŠUP v Praze, později zde vedl školu figurální kresby. Jeho díla jsou zastoupena mimo jiné v NG Praha, ve sbírkách v USA a Japonsku. Na zámku Žirovnice je stálá expozice jeho obrazů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč.

dražba ukončena: 16.08.2020 20:00:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 900 Kč