Jan Honsa - Podzim u chalupy

Olej na kartonu, 33x33 cm. Signováno vpravo dole J. Honsa. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 44 cm

Dílo Jana Honsy významného žáka ateliéru Julia Mařáka na pražské Akademii zachycuje poetický pohled na podzimní přírodu s chalupou poblíž rybníka. Dělený rukopis se vyznačuje určitou mírou expresivity, kdy autor dynamickými tahy štětce a skvrnitým kladením barev uvádí kompozici do vířivého pohybu. Divákovu pozornost přitahuje jasná  podzimní barevnost, které dominují teplé oranžové tóny. Pozadí kompozice prosvětluje jasná modrá obloha s mračny provedenými pastelovými odstíny. Autor zachycuje podzimní exteriér s velkým citem a zprostředkovává divákovi bezprostřednost zachycené přírody. Jedná se o vyspělou malbu Jana Honsy, která nesmí uniknout pozornosti milovníka a sběratele slavné školy Julia Mařáka.

o autorovi: 1876, Tisová u Vysokého Mýta - 1937, Polička

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

vydraženo top posouzeno znalcem
112785. Podzim u chalupy
Dražba ukončena:27.03.2024 20:44:18
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč