Jan Kodet - Ležící akt

Keramika, délka 38 cm. Značeno Jan Kodet.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1910 - 1974
Narodil se v Praze. Pocházel z rodiny významného českého malíře a sochaře Emanuela Kodeta. Studoval UMPRUM u prof. Dvořáka a poté AVU u prof. Španiela. Studijní cesty podnikl do Francie, Holandska, Dánska, Švédska, Norska a Maďarska. Ve své tvrobě byl ovlivněn kubismem a poetismem. Ztvárňoval převážně stylizované ženské figury.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 370 000 Kč

95810. Ležící akt
Dražba ukončena:28.05.2023 20:34:23
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 100 Kč

1 100 Kč 28.05.2023 20:31:23 256
1 000 Kč 28.05.2023 10:34:44 12316