Jan Kodet - Žena s nůší

Pálená hlína, výška 27 cm. Značeno Jan Kodet 49.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1910 - 1974
Narodil se v Praze. Pocházel z rodiny významného českého malíře a sochaře Emanuela Kodeta. Studoval UMPRUM u prof. Dvořáka a poté AVU u prof. Španiela. Studijní cesty podnikl do Francie, Holandska, Dánska, Švédska, Norska a Maďarska. Ve své tvrobě byl ovlivněn kubismem a poetismem. Ztvárňoval převážně stylizované ženské figury.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 370 000 Kč

49892. Žena s nůší
Dražba ukončena:07.10.2020 21:08:33
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 500 Kč