Jan Kotík - Čtoucí dívka

Litografie, 20x22, signováno dole uprostřed Jan Kotík 46, rám, pasparta, zaskleno.

1916, Turnov - 2002, Berlín
Žák UMPRUM v Praze (1935-1941, prof. Benda). Podnikl studijní cestu do Drážďan a do Paříže. Jeho otcem byl malíř Pravoslav Kotík. Ve svém díle postupně přecházel od městských výjevů, přes kaligrafické obrazy až po kinetismus. Roku 1969 emigroval do Německa, kde později zemřel.

1841. Čtoucí dívka
Dražba ukončena:28.01.2015 21:03:32
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:6 000 Kč