Jan Kotík - Abstraktní kompozice

Tempera, 20x29 cm. Signováno vpravo dole J. Kotík 70. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: Jan Kotík 4.1.1916 (Turnov) - 23.3.2002 (Praha)- český malíř, grafik a průmyslový výtvarník, člen Skupiny 42, syn Pravoslava Kotíka. Školení: Uměleckoprůmyslová škola, Praha (profesor Jaroslav Benda) dílo: nejprve postkubistická stylizace a konstruktivismus, městské výjevy, období geometrické abstrakce, barevná expresivita, v 70. letech principy kinetismu, minimalu, poverismu aj. – autor vitráže vystavené na EXPO 58 v Bruselu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.100.000 Kč.

49324. Abstraktní kompozice
Dražba ukončena:01.10.2020 19:44:09
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč