Jan Kotík - Krasojezdkyně

Nejdelší strana: 59 cm

Kombinovaná technika na papíře, 37x59 cm. Signováno vpravo dole Jan Kotík 46. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: Jan Kotík 4.1.1916 (Turnov) - 23.3.2002 (Praha)- český malíř, grafik a průmyslový výtvarník, člen Skupiny 42, syn Pravoslava Kotíka. Školení: Uměleckoprůmyslová škola, Praha (profesor Jaroslav Benda) dílo: nejprve postkubistická stylizace a konstruktivismus, městské výjevy, období geometrické abstrakce, barevná expresivita, v 70. letech principy kinetismu, minimalu, poverismu aj. – autor vitráže vystavené na EXPO 58 v Bruselu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.100.000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
83814. Krasojezdkyně
Dražba ukončena:28.09.2022 21:59:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč