Jan Lauda - Alegorie podzimu

Keramika, výška 39 cm. Signováno Lauda.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1898-1959
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Štursy a později zde sám vyučoval. Ve své tvorbě často zobrazoval zvířata, věnoval se portrétu a reliéfům. Byl významným představitelem tzv. sociálního umění 20. let 20. století. Zajímavostí je, že měl společný ateliér s Ottou Gutfreundem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 490 000 Kč.

25615. Alegorie podzimu
Dražba ukončena:12.12.2018 18:41:50
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:2 700 Kč