Bronz, celková výška 40 cm. Signováno Lauda.
Pozn.: Novodobý odlitek.
o autorovi: 1898-1959
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Štursy a později zde sám vyučoval. Ve své tvorbě často zobrazoval zvířata, věnoval se portrétu a reliéfům. Byl významným představitelem tzv. sociálního umění 20. let 20. století. Zajímavostí je, že měl společný ateliér s Ottou Gutfreundem.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 490 000 Kč.