Ján Mudrák - Tatry

Olej na plátně, 60x80 cm. Signováno vpravo dole J. Mudrák. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Impozantní Tatry! Doslova mistrovsky zachycené ve své syrovosti. O autorovi se traduje, že patří mezi elitu práce s odstíny bílé, jeho cit pro zachycení odlesků zasněžených vrcholů ve spojení s odrazy na hladině horského plesa je doslova impozantní. Nutno vidět na živo, aby si dražitel opravdu připadal jako ve skutečnosti. Z tohoto díla i přes parné léto konec zimy v Tatrách opravdu dýchá. Spolu s vhodně zvoleným rámem se jedná o výjimečné dílo tohoto oblíbeného slovenského autora. Navíc, jeho děl se objevuje poskrovnu, tak toto je jedinečná příležitost obohatit svou sbírku.

o autorovi: 1923-1970
Slovenský incitní malíř. Považovaný za jednoho z nejlepších malířů Tater.

Ján Mudrák
48608. Tatry
Dražba ukončena:27.08.2020 19:24:21
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč