Olej na kartonu, 18x28 cm, signováno vpravo dole Rašek, rám, zaskleno.
1861, Praha - 1918, Praha
Studoval na pražské akademii (1880-1884). Roku 1886 nastoupil na školu v Mnichově (prof. Raup). Poté studoval v Paříži a nakonec opět v Praze na AVU (1887-1892; prof. Sequense a Pirner). Malíř genrů, krajin, plakátů a dekoračních obrazů. Vytvořil sbírku obrazů ze života venkovského lidu. Důvěrně se přátelil s L. Maroldem.
Pozn.: Signatura špatně čitelná. Připojena expertisa J.U.V.