Jan Pistorius - Hlava bělouše

Olej na kartonu, 64x74 cm. Signováno vlevo dole Jan Pistorius. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1899 – 1960
Malíř, studoval v malířské škole F. Engelmüllera v Praze a na AVU u prof. Hynaise. Věnoval se krajinomalbě a portrétu, časté náměty čerpal na svých cestách Slovenskem. Od 50. let 20. stol. byl designérem ÚLUV, navrhoval konstruktivní a mechanické dřevěné hračky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.

vydraženo top
82437. Hlava bělouše
Dražba ukončena:31.08.2022 21:46:32
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč