Jan Pistorius - Voják na koni

Olej na překližce, 30x37 cm, signováno vpravo dole J. Pistorius, rám.

Pozn.: Malba mírně poškozena. Signatura částečně skryta pod rámem.

o autorovi: 1899 – 1960
Malíř, studoval v malířské škole F. Engelmüllera v Praze a na AVU u prof. Hynaise. Věnoval se krajinomalbě a portrétu, časté náměty čerpal na svých cestách Slovenskem. Od 50. let 20. stol. byl designérem ÚLUV, navrhoval konstruktivní a mechanické dřevěné hračky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.

12562. Voják na koni
Dražba ukončena:21.09.2017 19:08:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 000 Kč