Jan Preisler - Studie k nástěnnému obrazu pro divadlo v Prostějově

Kresba, 54x36 cm. Nesignováno. Volný list částečně nalepený na paspartě.

Pozn.: Mírně poškozeno. Razítko Z pozůstalosti prof. Jana Preislera č. 403. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1872 – 1918
Akademický malíř a pedagog. V 15 letech začal v Praze studovat umělecko-průmyslovou školu, tehdy vedenou Františkem Ženíškem, kde později sám vyučoval. V r. 1903 se stal externím učitelem kresby aktu na UMPRUM a od r. 1913 působil jako profesor na AVU v Praze. Organizoval výstavu E. Muncha v Praze v r. 1905. V r. 1909 navštívil jeho ateliér francouzský sochař Emile Antoine Bourdelle. Byl členem SVU Mánes, stýkal se se členy skupiny Osma. Jeho dílo zprvu neslo rysy neoromantismu, později přechází od alegorie k symbolismu. Často se inspiroval verši svých současníků (Sova, Březina, Zeyer, ale i Nezval).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 24 000 000 CZK

28600. Studie k nástěnnému obrazu pro divadlo v Prostějově
Dražba ukončena:14.03.2019 21:20:59
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 600 Kč