Jan Skramlík - Dalibor

Olej na plátně, 105x90 cm, signováno vlevo dole J. Skramlík, rám.

1860, Praha - 1936, Praha
Žák AVU (1876-1878), poté osmileté studium v Mnichově (prof. Lindenschmidt). Po působení v Německu a Paříži se opět vrátil na AVU, kde se učil od Václava Brožík. Cestování po Německu, Anglii a zejména Itálii mělo významný vliv na jeho tvorbu. Oddal se malbě podobizen, náboženských motivu a historických genrů. Historické kostýmové genry a portréty se staly nejčastějším námětem jeho děl (př.: protrét jeho otce Emiliana rytíře Skramlíka).

Pozn.: Rám mírně poškozen.

5741. Dalibor
Dražba ukončena:29.09.2016 22:26:30
Vyvolávací cena:4 000 Kč
vydraženo za:25 000 Kč