Jan Skramlík - Labužník

Olej na plátně, 52x70 cm, signováno vpravo dole J. Skramlík, rám.

1860, Praha - 1936, Praha
Žák AVU (1876-1878), poté osmileté studium v Mnichově (prof. Lindenschmidt). Po působení v Německu a Paříži se opět vrátil na AVU, kde se učil od Václava Brožík. Cestování po Německu, Anglii a zejména Itálii mělo významný vliv na jeho tvorbu. Oddal se malbě podobizen, náboženských motivu a historických genrů. Historické kostýmové genry a portréty se staly nejčastějším námětem jeho děl (př.: protrét jeho otce Emiliana rytíře Skramlíka).

Pozn.: Rám poškozen.

5757. Labužník
Dražba ukončena:29.09.2016 22:33:08
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč