Jan Skramlík - Portrét muže

Olej na plátně, 134x106 cm, signováno vlevo dole J. Skramlík, bez rámu.

1860, Praha - 1936, Praha
Žák AVU (1876-1878), poté osmileté studium v Mnichově (prof. Lindenschmidt). Po působení v Německu a Paříži se opět vrátil na AVU, kde se učil od Václava Brožík. Cestování po Německu, Anglii a zejména Itálii mělo významný vliv na jeho tvorbu. Oddal se malbě podobizen, náboženských motivu a historických genrů. Historické kostýmové genry a portréty se staly nejčastějším námětem jeho děl (př.: protrét jeho otce Emiliana rytíře Skramlíka).

Pozn.: Malba poškozena.

2096. Portrét muže
Dražba ukončena:26.03.2015 21:21:07
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:4 200 Kč