Jan Skramlík - V kostelíku

Olej na plátně, 48x36 cm, signováno vpravo dole Skramlík, rám.

1860, Praha - 1936, Praha
Žák AVU (1876-1878), poté osmileté studium v Mnichově (prof. Lindenschmidt). Po působení v Německu a Paříži se opět vrátil na AVU, kde se učil od Václava Brožík. Cestování po Německu, Anglii a zejména Itálii mělo významný vliv na jeho tvorbu. Oddal se malbě podobizen, náboženských motivu a historických genrů. Historické kostýmové genry a portréty se staly nejčastějším námětem jeho děl (př.: protrét jeho otce Emiliana rytíře Skramlíka).

6054. V kostelíku
Dražba ukončena:27.10.2016 18:12:49
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč